Застосування окремих методів евристики в практичній діяльності вчителя біології

Анотація: Прийнято вважати, що освіта – це передача новому поколінню досвіду та знань попереднього. Так побудовано більшість педагогічних систем сучасності, які діють у школах та ВНЗ. Проте від сучасної людини життя вимагає осмислених дій у ситуаціях вибору, грамотної постановки й досягнення власних цілей, продуктивної дії в особистих, освітніх та професійних сферах. У традиційному навчанні учень спочатку отримує знання, потім використовує їх, у тому числі й творчо. Вважається, що приріст знань можливий тільки після відтворення вже існуючих знань. 

За технологією евристичного типу навчання учень спочатку конструює знання в певній сфері реальності, спираючись на власний освітній потенціал, освітнє середовище та евристичну технологію діяльності. Отриманий учнем продукт діяльності (знання, досвід та ін.) зіставляється за допомогою вчителя з культурно-історичними аналогами, у результаті чого даний продукт доопрацьовується, доповнюється, змінюється. Особистісний освітній приріст учня (його знань, досвіду, здібностей, матеріальної продукції та ін.) у цьому випадку першочерговий і неминучий.

Имя файла: 20190910-175932
Размер файла: 29 kb
Скачать фаил
Хламідомонада, хлорела - одноклітинні водорості
Бінарний урок з біології та української мови на...
 

Коментарі (0)

There are no comments posted here yet

Залишити свій коментар

Posting comment as a guest.
0 Characters
Вложения (0 / 3)
Share Your Location

Редакція порталу «Учительський журнал он-лайн» може не поділяти точки зору автора та користувачів порталу, які висловлюються у формі коментарів до статей, повідомлень на форумі тощо. Автори публікацій відповідають за достовірність фактів, цитат, власних назв і т.п. Матеріали публікуються в авторському варіанті; ілюстрації, пунктуація і лексика авторські. Претензії не приймаються. Матеріали не рецензуються.

Контакти

вул. Плеханівська, 66, оф. 11, м. Харків, 61001 
Адміністратор порталу:
Тел. : +38 (068) 375-46-34
Тел. : +38 (066) 820-40-65
Тел. : +38 (057) 731-96-33
(с 9.00 до 17.00 субота, 
неділя - вихідний
)

e-mail:  
Premium Joomla Templates