Замість обвинувачення — прощення

Анотація: Усім відомо, що нерозумно засуджувати та обвинувачувати за те, чого не знаєш. Ця істина є непохитною й ні в кого не викликає сумнівів. Але будь-яка істина має сенс тільки в тому випадку, якщо з неї роблять правильні висновки.

А висновок тут напрошується досить і досить колоритний: якщо інша людина — інша, те й обставини її життя інші, і в голові в неї все інакше, і довкола неї все не так, як у нас — ми не знаємо її. Отже, й не повинні так беззастережно обвинувачувати та засуджувати її.

Те, що нам в іншій людині подобається, те, що нас у ній влаштовує, ми, як правило, не засуджуємо — «адже так і повинно бути!», а ось її недоліки ми любимо розглядати під лупою, з особливим задоволенням. Але педагогічний закон вимагає зворотного: усяку гідну дію слід гідно підкріплювати, тоді як небажану поведінку часто краще ігнорувати.


Ім'я файлу: 1--12
Розмір файлу: 56 kb
Викачати файл
Ви можете змінити себе і життя
Психологічний аспект підвищення професійної компет...
 

Коментарі (0)

There are no comments posted here yet

Залишити свій коментар

Posting comment as a guest.
0 Characters
Вложения (0 / 3)
Share Your Location

Редакція порталу «Учительський журнал он-лайн» може не поділяти точки зору автора та користувачів порталу, які висловлюються у формі коментарів до статей, повідомлень на форумі тощо. Автори публікацій відповідають за достовірність фактів, цитат, власних назв і т.п. Матеріали публікуються в авторському варіанті; ілюстрації, пунктуація і лексика авторські. Претензії не приймаються. Матеріали не рецензуються.

Premium Joomla Templates