Урок з математики 1 клас

Анотація: Тема: Вивчаємо число 10. Натуральний ряд чисел. Розпізнавання геометричних фігур.

Мета: ввести поняття «десятий»; ознайомити учнів з утворенням числа 10 і написанням числа за допомогою цифр 1 і 0; учити порівнювати предмети, доповнювати до 10; закріплювати вміння співвідносити кількість предметів і число; вдосконалювати обчислювальні навички; , розпізнавати геометричні фігури; розвивати мислення, навички каліграфічного письма; виховувати старанність; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
- Ось дзвінок нам дав сигнал –
Працювати час настав.
Нумо, всі часу не гаєм, -
І роботу починаєм.
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім першім класі
Діти – просто молодці!
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Весела лічба
• Кожний день виводить в сад
Наша Мурка кошенят:
Двох рябих, біленьке, сіре.
Скільки ж всіх малих?
• Зайчик із городу в лі
Моркву в кошику приніс,
Зручно всівся коло хати
І узявся рахувати:
Дві й одна. Одна та дві.
Виклав моркву на траві,
А сорока із гори загукала:
— Буде...
2. Гра «Числова доріжка»
10 7 9 5 3 6 2 4 8 1
— Поставте числа в порядку зростання.
— Прочитайте числа у зворотному порядку.
— Назвіть сусідів чисел : 3, 5, 7, 9.
— Назвіть число, попереднє до числа 4; 8.
— Назвіть число, наступне до числа 5; 7.
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
1. Вступне слово вчителя
— Сьогодні на уроці ми ознайомимося ще з одним числом і навчимося його писати.
У нашому селі 10 хатинок,
10 ґанків, 10 бабусь,
10 цуценят, 10 півнів,
На 10 тинах сидять,
Один на одного не дивляться,
Розпустили 10 хвостів,
Кожний хвіст 10 кольорів.
Чим цікаве це село? (Відповідь: усіх предметів по 10.)
— Як ви гадаєте, про яке число піде мова сьогодні на уроці?
2. Робота за підручником (с. 41)
Завдання 2
- Поясніть, як одержали число 10. Яку наступне число за числом 10, яке попереднє?

— Числа 1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9; 10... використовують при лічбі. їх називають натуральними. Найменше натуральне число — 1, найбільшого натурального числа не існує. 0 — не натуральне число.
Завдання 3
-Визначте, скільки геометричних фігур кожного виду.
Завдання 4
- Скільки машин всього?
- Скільки цукерок з'їли? Скільки залишилося?
- Скільки Гудзиків було? Скільки дали? Скільки Всього?
Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Ознайомлення із записом числа 10 за допомогою рукописних цифр 1 і 0
1) Пояснення вчителя.
Звернути увагу дітей, що цифра 10 позначається двома відомими нам цифрами — 1 і 0. Кожна цифра має свій будиночок — свою клітинку, тому цифру 10 записуємо у двох клітинках.
2) Написання в зошиті (два рядки).
— Порівняйте числа кожної пари, використовуючи слова «більше», «менше».
10 > 7 7<10


8 > 6 6<8
10 > 9; 2 < 10; 10 > 4; 6 < 10; 10 > 8; 7 < 10.
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Яке число вивчили?
— Як воно утворюється?
— Назвіть попереднє число до числа 10.
— Назвіть наступне число до числа 9.
— Якими цифрами на письмі позначається число 10?

Українська мова (читання) 1 клас: "Звуки[л],[л], п...
Вода. Досліджуємо склад числа 10. Складання рівнос...
 

Коментарі (0)

There are no comments posted here yet

Залишити свій коментар

Posting comment as a guest.
0 Characters
Вложения (0 / 3)
Share Your Location

Редакція порталу «Учительський журнал он-лайн» може не поділяти точки зору автора та користувачів порталу, які висловлюються у формі коментарів до статей, повідомлень на форумі тощо. Автори публікацій відповідають за достовірність фактів, цитат, власних назв і т.п. Матеріали публікуються в авторському варіанті; ілюстрації, пунктуація і лексика авторські. Претензії не приймаються. Матеріали не рецензуються.

Контакти

вул. Плеханівська, 66, оф. 11, м. Харків, 61001 
Адміністратор порталу:
Тел. : +38 (068) 375-46-34
Тел. : +38 (066) 820-40-65
Тел. : +38 (057) 731-96-33
(с 9.00 до 17.00 субота, 
неділя - вихідний
)

e-mail:  
Premium Joomla Templates