Увага! На сайті тривають профілактичні роботи, частина контенту недоступна
( У категоріях: "Англійська мова і література", "Музика, мистецтво, художня культура", "Психологія", "Інше" може не бути файлів).

теоретичні матеріали для уроків літератури

​Анотація: Феміністичні погляди українських письменників ХІХ – поч. ХХ ст. на роль і образ жінки в літературі (матеріали для використання на уроках української літератури. 11 клас). Публікація містить короткий огляд творів І. Франка, В. Винниченка, Є. Маланюка, О. Кобилянської, в яких висвітлено роль жінки в суспільстві з різних точок зору: два погляди - два світи: чоловічий і жіночий. В українській літературі ХІХ – поч. ХХ ст.. існувала досить стійка тенденція до ідеалізації патріархального образу жінки. Причому навіть і в талановитих письменників часто не розглядається різногранність духовного світу героїні, специфічні суспільні, моральні, побутові, особисті проблеми, які її хвилюють. Жінка розкривається лише через її ставлення до родинних обов'язків, через співпереживання нею чоловікових службових турбот тощо. Більше того, виняткова зосередженість жінки на власних проблемах чи душевних негараздах трактується як безсердечність, моральна ущербність. Виняток робиться хіба для талантів, для визначних представниць мистецького чи наукового світу – таких як Ольга Кобилянська, Леся Українка, Наталя Кобринська – імена, якими представлена традиція художнього дослідження феміністичних питань в українській літературі.


Имя файла: theory-of-literature
Размер файла: 302 kb
Скачать фаил
розвиток звязного мовлення п'ятикласників
Урок літератури рідного краю «Ціную кожну крапельк...
 

Коментарі (0)

There are no comments posted here yet

Залишити свій коментар

Posting comment as a guest.
0 Characters
Вложения (0 / 3)
Share Your Location
© 2018 ТОВ «ВГ «ОСНОВА». © 2018  Учительський Журнал он-лайн. Всі права захищено.  Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL.