Сучасні наочні матеріали для розвитку дихання у дітей

Важливим етапом роботи логопеда з дитиною, у якої виявили мовленнєві порушення, є розвиток мовленнєвих навичок через дихальні вправи та ігри. Мова - це потік звуків, що утворюються в мовному апараті людини при участі дихання - повітряного струменя, що виникає в легенях.

Правильне мовне дихання оберігає голосовий апарат від перевтоми, сприяє інтонаційної виразності, плавності, чіткої дикції, рівномірної гучності, дотримання пауз в мові, охочим удосконалювати свої комунікативні навички. Правильному мовному диханню можна навчитися: спочатку працюють над силою видиху, його тривалістю, потім над темпом і ритмом. На первинному етапі дихальні техніки безсловесні, тому що для початку потрібно поставити фізіологічно подих, і тоді на його основі можна розвивати дихання. Завданням на цьому етапі - виробити вільний, довгий і плавний видих. Важливо не заважати діафрагмі здійснювати її природні рухи, бо вільна діафрагма - це запорука правильного дихання. Навчивши дитину говорити правильно і плавно, педагоги та батьки доб'ються правильної вимови деяких звуків, яких погано вимовляє дитина.

Дихальні вправи, як гра. Вся справа в тому, що діти грають в те, що їх найбільше емоційно "чіпляє". Діти грають в мультсеріали, фільми популярні на даний час. Кожен час диктує свої закони і свої ігри. Нині діти вже не грають в класики, козаків-розбійників... замінивши їх на уюблених героїв мультфільмів. Кумирами малих дітлахів зараз є, як відомо: Фіксики, Лунтик, Маша та ведмідь, Робокар Полі, Міньйони, ляльки ЛОЛ та інші герої. Дитячі ігри - справжнє дзеркало суспільства і часу і нічого тут не вдієш!

Враховуючі сучасні побажання дітей, в роботі, було поєднано дихальну гімнастику (яка входить до системи корекційно-розвивальної роботи вчителя-логопеда та вкрай необхідна для подолання мовленнєвих вад дітей та в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами) та гру з участю сучасних, улюблених мультгероїв.

За допомогою ІКТ було розроблено, надруковано та виготовлено наочний матеріал для використання дихальних вправ у корекційно-розвивальній роботі.

Вправа на розвиток дихання: "Попади в ціль"

Мета: розвиток сильного плавного та безперервного видиху, розвиток губних м'язів.

Обладнання: друковані картки мультгерої, кружечки-м'ячики.

Хід гри: - Сьогодні ми з тобою будемо футболістами і тобі потрібно забити якомога більше голів. Необхідно витягнути губи трубочкою, покласти ширкий розслаблений язик на нижню губу і плавно подути на кружечок, заганяючи його у ворота улюбленого героя. При цьому педагог може своєю рукою пересувати героя тим самим створюючи труднощі в забиванні, регулюючи відстань близько-далекою. Слідкувати, щоб видихуваний струмінь повітря був цілеспрямований, а щоки не надувались. При необхідності можна їх притримувати пальцями.


Сучасна кар'єра куратора
Набридла нудна математика? Зробимо її яскравішою!
 

Коментарі (0)

There are no comments posted here yet

Залишити свій коментар

Posting comment as a guest.
0 Characters
Вложения (0 / 3)
Share Your Location

Редакція порталу «Учительський журнал он-лайн» може не поділяти точки зору автора та користувачів порталу, які висловлюються у формі коментарів до статей, повідомлень на форумі тощо. Автори публікацій відповідають за достовірність фактів, цитат, власних назв і т.п. Матеріали публікуються в авторському варіанті; ілюстрації, пунктуація і лексика авторські. Претензії не приймаються. Матеріали не рецензуються.

Контакти

вул. Плеханівська, 66, оф. 11, м. Харків, 61001 
Адміністратор порталу:
Тел. : +38 (068) 375-46-34
Тел. : +38 (066) 820-40-65
Тел. : +38 (057) 731-96-33
(с 9.00 до 17.00 субота, 
неділя - вихідний
)

e-mail:  
Premium Joomla Templates