Сучасна кар'єра куратора

​Анотація: «Час, що наближається, це час розумового працівника, який крім формальної освіти володіє вмінням практичного застосування знань та навичок безперервного навчання.»

Петер Дрюкер

Я педагог – людина, що готує студентів до життя.

Кожного дня, як поспішаю на пари, задумуюсь над тим, як побудувати свою роботу так, щоб навчити студента займатися самоосвітою та дати поштовх до його саморозвитку.

Крім педагогічної діяльності виконую функції куратора - організовую систему відносин через різноманітні види виховної діяльності студентської групи, створюю умови для індивідуального самовиразу кожного студента і розвитку кожної особистості.

Діяльність куратора спрямована на здобуття молодою людиною соціального досвіду поведінки, формування національної самосвідомості, ціннісних орієнтацій та розвиток індивідуальних якостей майбутнього фахівця.

Будучи куратором застосовую певні форми виховної роботи: етичні бесіди, виставки, зустрічі з відомими людьми, обговорення книг, масові свята, суспільно-корисну працю, збори групи з обговорення актуальних питань, змагання, благодійні акції, естетичні вікторини, предметні олімпіади, колективні творчі справи, чергування коледжу та відзначення знаменних дат.

Однією з форм роботи зі студентами є відвідування музею. В коледжі їх три. В мене розроблена певна система.

На першому курсі спочатку я відвідую «Музей історії». Найголовніше для мене показати чого досягли випускники коледжу.

Потім ми долучаємось до відвідування «Музею народного побуту».Я сама людина творча. Полюбляю вишивати, Займатися декоруванням, декупажним мистецтвом, тому ми не просто відвідуємо музей, а й беремо участь в різноманітних майстер-класах.

Формування всебічно-розвиненої успішної особистості – стало провідною ідеєю над якою я працюю. Плануючи свою роботу куратора групи намагаюсь за основу брати принцип рівності і справедливості, людяності сосунків між членами суспільства, поваги до особистості, людської гідності та піклування про благо людей.

Найважливішим фактором у справі навчання та виховання, виділяю вміння спілкуватись з підлітками, його живий приклад, авторитет.

Студентське самоврядування – це найважливіший фактор вдосконалення навчально-виховної роботи в коледжі. В своїй роботі я використовую сучасні методи навчання: студенти реалізовують групові проекти, і в процесі вирішення проблемних кейсів модельованих підприємств приміряють на себе різні посадові ролі, а також вирішують різні завдання.

Постійно сидіти в аудиторії нудно, іноді хочеться хоч якось змінити картинку, тому ми зі студентами організовуємо виїзди на підприємства, банківські установи, заводи, фірми, де студенти знайомляться із провідними співробітниками та набирають практичного досвіду.

Також, основним напрямком моєї виховної роботи в коледжі є соціальна обумовленість навчання і виховання, індивідуалізація, соціальне гартування, створення виховуючого середовища. Головне в моїй діяльності сприяння саморозвитку особистості, реалізації творчого потенціалу, забезпечення активного соціального захисту студента, створення необхідних і достатніх умов для активізації зусиль студентів для вирішення навчальних і життєвих проблем.

Основні засоби і форми реалізації цих напрямків роботи я висвітлюю в проведенні лекцій, відкритих виховних заходів, відвідування виставок, організацій, свят та вечорів.

Кар'єра куратора – це постійне самовдосконалення та робота над собою.

Світ знаходиться в розвитку і потрібно весь час пізнавати нове, інакше в будь-який момент можна проколотися та втратити повагу в очах аудиторії.

Стажування, курси підвищення кваліфікації, тренінги, майстер-класи, конференції – моє життя не стоїть на місці. Використання інноваційних методів викладання змушує тримати руку на пульсі всіх подій, а також постійно дізнаватися нові факти і знайомитись з аналітичними прогнозами.

Отже, моя роль як куратора полягає в створення таких умов, які б допомогли студентам знайти себе і своє місце в студентському колективі. Я намагаюсь організувати діяльність студентів і координувати виховні дії. Удосконалення впровадження інноваційних систем і технологій, інтерактивних методів в освітньо-виховний процес.

На мою думку, куратор повинен бути прекрасним оратором, компетентним професіоналом, використовувати нестандартні методи виховання, а також прекрасно та стильно виглядати.

...Учитель стає на місце кращого батька, кращої матері. Він підхоплює з їхніх рук нитку виховання в тому місці, де вони вже не в змозі продовжувати. Така людина здатна піднести духовний рівень колективу, розвинути в молоді сили і здібності, підвести молодь до нового способу думання і дій.

Й.-Г. Песталоцці


Набір карток для розвитку органів артикуляції.
Сучасні наочні матеріали для розвитку дихання у ді...
 

Коментарі (0)

There are no comments posted here yet

Залишити свій коментар

Posting comment as a guest.
0 Characters
Вложения (0 / 3)
Share Your Location

Редакція порталу «Учительський журнал он-лайн» може не поділяти точки зору автора та користувачів порталу, які висловлюються у формі коментарів до статей, повідомлень на форумі тощо. Автори публікацій відповідають за достовірність фактів, цитат, власних назв і т.п. Матеріали публікуються в авторському варіанті; ілюстрації, пунктуація і лексика авторські. Претензії не приймаються. Матеріали не рецензуються.

Контакти

вул. Плеханівська, 66, оф. 11, м. Харків, 61001 
Адміністратор порталу:
Тел. : +38 (068) 375-46-34
Тел. : +38 (066) 820-40-65
Тел. : +38 (057) 731-96-33
(с 9.00 до 17.00 субота, 
неділя - вихідний
)

e-mail:  
Premium Joomla Templates