Позакласний захід "Історія однієї вулиці"

Анотація: 

Весняний ранок лагідно посміхається мені. Пташки, відчуваючи моє задоволення навколишнім світом, підтримують мій настрій веселим маршем. Так починається день у мене, звичайної вчительки сільської школи.Це дуже добре, але звучить занадто ідеально, театралізовано та пафосно. Насправді ж все трішки по-іншому. Ранок дійсно весняний та лагідний, і пташки співаютьгарно, але в голові думки не про цю неземну красу, а тисячі питань, на зразок: «Як все пройде сьогодні?», «Чи зможу я втілити те, що запланувала?», «Чи сприймуть діти мій задум ?», а головне питання «Чи буде їм цікаво?».

Основна задача школи - це давати якісні знання, але виховання також є невід´ємною частиною навчального процесу. Багато зараз точиться дискусій і ведеться розмов про радикальні зміни в навчально-виховному процесі. Їх плюси і мінуси. Що «приживеться», а що -ні. А завдання вчителя, в першу чергу, відшукатисаме те, що сподобається і за допомогою чого можна навчити, знайти спільну мову та виховати гідну особистість. І в цьому допоможе позакласна робота. Для того, щоб учням було цікаво, у школах працюють гуртки та різні майстер-класи. Але давайте будемо відвертими, чи цікавить зараз це школярів? Після уроків старшокласники поспішають додому, адже краще пограти в ігри на комп´ютері , або відвідати простори Інтернету. Як же привернути їхню увагу і залучити до участі в якомусь шкільному заході?

З приводу цього маю власні спостереження та напрацювання. Наприклад, для того, щоб виховувати любов до рідного краю не потрібно говорити про щось далеке і недосяжне. Варто показати дітям якою є їхня б̕атьківщина, їхнє село чи місто. І, повірте, їм це цікаво! Так у нашій школі провели захід «Історія однієї вулиці». Діти збирали матеріал про мешканців однієї вулиці нашого села. Потім написали сценарій, створили презентацію, запросили їх на свято. Ведучі зачитували прізвища, показували відеоматеріал про те, як будувався кожний будинок, хто там проживає, чим займається, які має нагороди. А саме головне - учні були у захваті, коли чули на свою адресу слова вдячності від людей похилого віку, які пригадали і свою молодість, і час, коли одружувались і створювали родини, народжували дітей, піднімали село з руїн після Другої світової війни.

Ще одним прикладом вдалої позакласної роботи може бути гурток, але за умови, що це буде та робота, яка подобається і приносить результат, адже ніщо так не тішить, як успіх.

Я була керівником гуртка «Оберіг», який повинен матинародознавчий напрямок. Довго думала, як організувати роботу, щоб не було нудно і ,знову ж таки, було цікаво, одного разу прийшло на думку, що українські танці та пісні- це ж також народознавство. Так і з´явився гурток театрального танцю та пісні, учасниці якого виступали на усіх шкільних та сільських святах. Це не були виступи професійного рівня, але ми докладали зусиль, щоб і вигляд, і сам номер були красивими та цікавими. Дівчата отримували величезне задоволення від оплесків та запрошень виступити на наступному заході.

Можливо, все вищесказане не є новими методами і формами, але для мене воно спрацювало і дало потрібні результати. Зараз гурток не працює, але як тільки якесь свято - мої дівчата тут як тут, і ми знову готуємось до виступу.


Родинне свято
Цікаві родзинки ефективного уроку
 

Коментарі (0)

There are no comments posted here yet

Залишити свій коментар

Posting comment as a guest.
0 Characters
Вложения (0 / 3)
Share Your Location

Редакція порталу «Учительський журнал он-лайн» може не поділяти точки зору автора та користувачів порталу, які висловлюються у формі коментарів до статей, повідомлень на форумі тощо. Автори публікацій відповідають за достовірність фактів, цитат, власних назв і т.п. Матеріали публікуються в авторському варіанті; ілюстрації, пунктуація і лексика авторські. Претензії не приймаються. Матеріали не рецензуються.

Контакти

вул. Плеханівська, 66, оф. 11, м. Харків, 61001 
Адміністратор порталу:
Тел. : +38 (068) 375-46-34
Тел. : +38 (066) 820-40-65
Тел. : +38 (057) 731-96-33
(с 9.00 до 17.00 субота, 
неділя - вихідний
)

e-mail:  
Premium Joomla Templates