Літературно-музична експозиція "Хліб-годувальник"

​Анотація: 

У сучасному світі мабуть немає галузі, де б не використовувався комп'ютер. На початку XXI ст. у соціальному житті відбулися значні зміни, що сприяли формуванню нового типу суспільства – інформаційного. Основними характеристиками цього суспільства є:

збільшення ролі інформації і знань у політичному, економічному, соціальному та культурному житті суспільства;

зростання обсягу інформаційно-комунікаційних продуктів;

створення глобального інформаційного простору, що забезпечує ефективну інформаційну взаємодію людей;

Тому в сучасному інформаційному суспільстві дуже важливо, починаючи з шкільного віку, навчити учнів застосовувати ПК для оволодіння знаннями та їх практичної реалізації, вміти здобувати, критично осмислювати та використовувати інформацію, що передбачає оволодіння інформаційними технологіями. Нові інформаційні технології – це невід'ємна частинанашого життя.

Суспільство «епохи інформації» вимагає від випускника володіння навичками XXI ст.:

ü Критичне мислення і вміння вирішувати проблеми (гнучко адаптуватися у змінних життєвих ситуаціях, самостійно набуваючи необхідних знань);

ü Комунікативні навички та навички співробітництва;

ü Інформаційна грамотність (вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати та осмислювати інформацію, вміння творчо та креативновикористовувати її);

ü IКT – грамотність (використання комп'ютерних технологій як інструменту для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації, володіння базовим розумінням етичних та правових питань, пов'язаних з доступом та використанням інформації).

Саме участь у літературно-музичній експозиції «Хліб-годувальник» із використанням інформаційно-комунікаційних технологій у навчально - виховному процесідозволяють сформувати інформаційну грамотність.

Даний захід має триєдину мету:

☺ навчає учнів частіше заглиблюватися в історичний екскурс нашої Батьківщини, ознайомлює з віковими звичками та традиціями, які склалися, державною символікою та духовними цінностями;

☺ розвиває навички бережного та поважного ставлення до хліба, що був і є найбільшою цінністю;

☺ виховує національну самосвідомість, любов до рідної землі, до свого народу, до місця, де ти народився і живеш, повагу до минулого і сучасного, формує моральні почуття і риси поведінки, розуміння загальнолюдської моралі.

Захід умовно поділяється на Vетапів:

І.Вступна частина (слайди №І-VI)

ІІ Історичний екскурс у минуле (слайди №VII-XV)

ІІІ Роки Голодомору (слайди №XVI-XVII)

VIВоєнні роки (слайди №XVIII-XX)

V Сучасність (слайди №XXI-XXIV)

Вступна частина містить всобі різні вислови про хліб, інформацію про звичаї слов'ян і основне те, що якби не змінювалося життя, якби не переоцінювалися цінності, а хліб-годувальник завжди залишається найбільшою цінністю нашого народу.

Другий етап заглиблює нас в історичний екскурс від появи першої паляниці, перших пекарень, музеїв світу, де зберігається хліб, випечений 6 тис.років назад, в історію наших українських обжинкових пісень, творів про хліб та історію хліба в роки Жовтневої революції.

В розділі про роки Голодомору 1932-33 рр. ми можемо прослідкувати за страшними подіями, коли мільйони українських селян загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінським тоталітаризмом. Під час заходу учні запалюють свічки в пам'ять померлим під час найбільшої трагедії ХХ століття.

Етап воєнних років розкриває нам одну з найцінніших рис воїнів нашого народу – мужність та братерство. Вони ціною свого життя захищали жінок, дітей та старих, ділилися з ними останнім шматком хліба в роки блокадного Ленінграду. Для вшанування їх пам'яті звучить хвилина мовчання.

На останньому етапі заходу розкривається одна з найкращих традицій нашого народу – зустрічати гостей з хлібом-сіллю на вишитому рушнику. В цьому ритуалі закладений глибокий зміст любові до рідної землі, до сонця, до аромату духмяного поля, до рук, які пахнуть хлібом.

…Дар цей безцінний, що й говорити, -

Варто вклониться землі б!

Найзаповітніша дума на світі –

Дума про хліб…

Имя файла: ----
Размер файла: 9.9 mb
Скачать фаил
Имя файла: archiv1
Размер файла: 2.5 mb
Скачать фаил
Имя файла: archiv2
Размер файла: 1.6 mb
Скачать фаил

«Світ без відходів – це реальність чи фантастика?»
Свято 8 березня
 

Коментарі (0)

There are no comments posted here yet

Залишити свій коментар

Posting comment as a guest.
0 Characters
Вложения (0 / 3)
Share Your Location

Редакція порталу «Учительський журнал он-лайн» може не поділяти точки зору автора та користувачів порталу, які висловлюються у формі коментарів до статей, повідомлень на форумі тощо. Автори публікацій відповідають за достовірність фактів, цитат, власних назв і т.п. Матеріали публікуються в авторському варіанті; ілюстрації, пунктуація і лексика авторські. Претензії не приймаються. Матеріали не рецензуються.

Контакти

вул. Плеханівська, 66, оф. 11, м. Харків, 61001 
Адміністратор порталу:
Тел. : +38 (068) 375-46-34
Тел. : +38 (066) 820-40-65
Тел. : +38 (057) 731-96-33
(с 9.00 до 17.00 субота, 
неділя - вихідний
)

e-mail:  
Premium Joomla Templates