«Козацтво як втілення національного етичного ідеалу»

​Анотація: Враховуючи історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес державотворення, в Україні була визначена дата 14 жовтня Днем Українського козацтва.

Адже в Україні немає більш важливого чинника, який би був і центром, і перехрестям, і змістом переважної більшості соціальних процесів, та більш важливого компонента національної та територіальної консолідації, ніж козацтво. Саме цей феномен сприяв виробленню такого способу життя українського етносу, який допоміг йому вижити в умовах відсутності власної держави та за часів тотального знищення всього національного, самобутнього.
І все ж таки протягом останніх років українські козаки зробили значний внесок у справу реального втілення національної ідеї в українському суспільстві.
Таким чином аналізуючи подальший розвиток і утвердження козацтва як громадської сили, здатної істотно впливати на розвиток суспільства, ми підходимо до вивчення цієї теми особливо.
Ось тому тема «Козацтво як втілення національного етичного ідеалу» була вибрана мною для проведення відкритого заходу, як зразок виховання патріотичних почуттів та підготовки молоді до військової служби.
Вивчення історії Української держави головна мета кожного вихованця.
Великий слід у нашій історії залишило українське козацтво, яке проіснувало протягом 3-х століть. Головною метою його був захист Південних територій України від нападу татар, боротьба з Річчю Посполитою, з російськими царями за свої вольності.
Цей виховний захід сприяє формуванню патріотичних почуттів, виробленню високого ідеалу служіння народові, готовності до героїчного подвигу в ім'я процвітання української держави. Захід покликаний формувати патріотизм у кожного громадянина України, стати у будь-який час захисником Вітчизни. Через порівняну характеристику основних атрибутів гетьманської влади (Гербів, Прапорів, Гімнів) вдалося прищепити повагу учнів до прав і свобод людини і громадянина. Основним показником козацтва був повноцінний фізичний розвиток особистості, формування її фізичних здібностей, зміцнення здоров'я, гармонії тіла і духу, людини і природи.
Рекомендована вихователям для проведення виховних заходів.


Имя файла: 5aded247ac50
Размер файла: 31 kb
Скачать фаил
«Планета Толерантності»
Майстер-клас "Хай янгол тебе береже, воїне!"
 

Коментарі (0)

There are no comments posted here yet

Залишити свій коментар

Posting comment as a guest.
0 Characters
Вложения (0 / 3)
Share Your Location

Редакція порталу «Учительський журнал он-лайн» може не поділяти точки зору автора та користувачів порталу, які висловлюються у формі коментарів до статей, повідомлень на форумі тощо. Автори публікацій відповідають за достовірність фактів, цитат, власних назв і т.п. Матеріали публікуються в авторському варіанті; ілюстрації, пунктуація і лексика авторські. Претензії не приймаються. Матеріали не рецензуються.

Контакти

вул. Плеханівська, 66, оф. 11, м. Харків, 61001 
Адміністратор порталу:
Тел. : +38 (068) 375-46-34
Тел. : +38 (066) 820-40-65
Тел. : +38 (057) 731-96-33
(с 9.00 до 17.00 субота, 
неділя - вихідний
)

e-mail:  
Premium Joomla Templates