Інтеграція на уроках української мови

Автор на сайті: Ліна Вікторівна Матвієнко

Унікальність роботи - 3%.

Подана робота - це конспект роботи: "Міжпредметні речі на уроках української мови (збірник дидактичних робіт)".- Кременчук, 2011 р. Автор: Комісаренко Л.І. - викладач української мови Кременчуцького педагогічного училища ім.А.С.Макаренка. Даний збірник дидактичних матеріалів був доданий 2014-05-16 на сайті: http://5fan.ru/wievjob.php?id=60395


Анотація: В основі сучасних технологій мовного навчання лежать пошуки оптимальних шляхів досягнення мовленнєвої (комунікативної) компетенції учнів.

Оскільки мова як явище універсальне охоплює всі сторони нашого буття і свідомості, то мовленнєва компетенція не може сформуватись без тісного зв'язку з іншими науками.

Позамовний матеріал учні засвоюють в основному з трьох джерел: по-перше, через соціокультурні (культурологічні) теми, які пронизують мовну і мовленнєву змістові лінії (тексти дидактичного матеріалу до аспектних уроків і уроків з розвитку зв'язного мовлення); по-друге, через міжпредметні зв'язки, здійснювані впродовж навчання згідно з програмовими вимогами; по-третє, через інтегроване навчання або інтегровані уроки.

Встановлення тісних контактів між предметами гуманітарного та природознавчого циклів дає змогу виконати протягом уроку більший обсяг роботи, опрацювати об'ємніший навчальний матеріал, провести більше практичних вправ (словникові, вибіркові, розподільні диктанти); глибше, конкретніше розкрити всі питання теми, яка вивчається, посилити доказовість наукових положень (пояснювальний, коментований диктанти,тренувальні вправи); оновити, уточнити раніше засвоєний матеріал; застосувати різноманітні методичні прийоми; пожвавити урок, активізувати мислення й увагу дітей (розвиток мовлення); створити проблемні ситуації, які змушують думати, зіставляти, шукати (кросворди), що є необхідним для набуття нових знань і практичної діяльності.

Програма з української мови передбачає узагальнююче повторення, тому запропонований дидактичний матеріал дасть можливість повторити та закріпити вивчений матеріал з різних розділів сучасної української мови, використовуючи міжпредметні зв'язки із суміжними науками, а також реалізувати змістові лінії Державного стандарту загальної освіти з питання комунікативної компетенції учнів під час підготовки до підсумкових контрольних робіт, ДПА, ЗНО.


pdf
Ім'я файлу: 20200210-115035
Розмір файлу: 826 kb
Викачати файл
file
Ім'я файлу: 20200210-114613
Розмір файлу: 332 kb
Викачати файл
Какую жизнь мы строим и что наша жизнь?
«Керування автомобілем. Рух у різних напрямках»
 

Коментарі (0)

There are no comments posted here yet

Залишити свій коментар

Posting comment as a guest.
0 Characters
Вложения (0 / 3)
Share Your Location

Редакція порталу «Учительський журнал он-лайн» може не поділяти точки зору автора та користувачів порталу, які висловлюються у формі коментарів до статей, повідомлень на форумі тощо. Автори публікацій відповідають за достовірність фактів, цитат, власних назв і т.п. Матеріали публікуються в авторському варіанті; ілюстрації, пунктуація і лексика авторські. Претензії не приймаються. Матеріали не рецензуються.

Контакти

вул. Плеханівська, 66, оф. 11, м. Харків, 61001 
Адміністратор порталу:
Тел. : +38 (068) 375-46-34
Тел. : +38 (066) 820-40-65
Тел. : +38 (057) 731-96-33
(с 9.00 до 17.00 субота, 
неділя - вихідний
)

e-mail:  
Premium Joomla Templates