Інформаційна безпека. Засоби захисту інформації. Безпечна робота на комп`ютері.

  • НЕ ЗАКОННЕ ВТРУЧАННЯ В РОБОТУ КОМПЮТЕРІВ І МЕРЕЖ, А ТАКОЖ РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ВІРУСІВ ТЯГНЕ ЗА СОБОЮ КРИМІНАЛЬНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ (стаття 361 кримінального кодексу України).

Проблема захисту інформації не є новою. Вона з'явилася ще задовго до появи комп'ютерів. З самого початку свого розвитку систем інформаційної безпеки розроблялися для військових. Розголошення такої інформації могло привезти до величезних жертв, в тому числі і людських.

На даний час все більше людей на планеті мають комп'ютери вдома, на роботі, в школі. Комп'ютер одночасно є консультантом, джерелом інформації, засобом вирішення певних задач, для декого іграшкою.

Взагалі у сучасному суспільстві відбулася масова комп'ютеризація всіх видів діяльності людини, а також об'єднання ЕОМ в мережі та підключення до Internet. Інтернет охоплює майже весь світ, до Інтернету під'єднується дедалі більше користувачів. Зараз будь-яка людина може отримати доступ до даних, що зберігаються в мережі. А отже ця інформація доступна для тих людей, які мають далеко не найкращі наміри. Зловмисники розміщують шкідливі програми на веб-ресурсах, «маскують» їх під корисне й безкоштовне програмне забезпечення. Тому важливо запобігти небезпеці, уникнути можливих загроз. 

XXI століття – це час інформаційних технологій. Із розвитком інформаційних технологій та їх проникненням у всі сфери людської діяльності зростає потреба в захисті інформації. Сьогодні в суспільстві інформаційна безпека відіграє провідну роль .

В Україні прийнято низку законів та постанов щодо забезпечення інформаційної безпеки:

  • 1.«Про захист інформації в інформаційно телекомунікаційних системах»
  • 2.«Про державну таємницю»
  • 3.«Про захист персональних даних»

«Про авторське право і суміжні права»

Имя файла: -
Размер файла: 176 kb
Скачать фаил
Имя файла: -
Размер файла: 6.1 mb
Скачать фаил
Конспект уроку з інформатики "Хмарні сервіси для ...
Рішення задач оптимізації засобами Excel
 

Коментарі (0)

There are no comments posted here yet

Залишити свій коментар

Posting comment as a guest.
0 Characters
Вложения (0 / 3)
Share Your Location

Редакція порталу «Учительський журнал он-лайн» може не поділяти точки зору автора та користувачів порталу, які висловлюються у формі коментарів до статей, повідомлень на форумі тощо. Автори публікацій відповідають за достовірність фактів, цитат, власних назв і т.п. Матеріали публікуються в авторському варіанті; ілюстрації, пунктуація і лексика авторські. Претензії не приймаються. Матеріали не рецензуються.

Контакти

вул. Плеханівська, 66, оф. 11, м. Харків, 61001 
Адміністратор порталу:
Тел. : +38 (068) 375-46-34
Тел. : +38 (066) 820-40-65
Тел. : +38 (057) 731-96-33
(с 9.00 до 17.00 субота, 
неділя - вихідний
)

e-mail:  
Premium Joomla Templates