Дидактичний матеріал до теми: «Формування модерної української нації. Теорія та суспільні виклики першої половини ХІХ ст.»

​Анотація: Робота « Формування модерної української нації. Теорія та суспільні виклики першої половини ХІХ ст. » писалась як дидактичний матеріал (текст) до програми з історії України. Зазначена тема, незважаючи на досить об'ємну літературу з данного питання, не має ще чітко структурованого й системного викладу, чіткого та логічного трактування. Тому цей текст буде цікавим для вчителів історії. У роботі показана історична еволюція українського народу, який пройшов такі етапи суспільного об'єднання, як плем'я, народ, нація. Чим поняття «українська нація» відрізняється від поняття «українська народність» або «український етнос». Формування української нації було не стихійним, самоплинним процесом. Воно було результатом творчості українських інтелектуалів: науковців, представників культури, освіти, суспільно- політичних діячів. Терміном «українське національне відродження» позначають події та явища кінця ХVІІІ - початку ХХст. Упродовж цого періоду відбувається поширення національної свідомості, розвиток визвольного руху, розквіт культурного життя українців. Національне відродження розглядається як два напрями, ідентичні за змістом, одночасні за хронологічними межами, але розмежовані територіально: у Російській імперії та Австро-Угорській імперії. Використовується періодизація І.Лисяка-Рудницького з формування української національної свідомості. Особливе місце відводиться українській мові як фактору культурно-національного відродження. У роботі наведені різнорівневі тестові завдання з теми.


Имя файла: 5a8d62e8
Размер файла: 85 kb
Скачать фаил
Урок – квест «Україно! Диво калинове…»
Богдан Хмельницький як політик і людина. Варіант п...
 

Коментарі (0)

There are no comments posted here yet

Залишити свій коментар

Posting comment as a guest.
0 Characters
Вложения (0 / 3)
Share Your Location
© 2018 ТОВ «ВГ «ОСНОВА». © 2018  Учительський Журнал он-лайн. Всі права захищено.  Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL.