Ефективні вправи для розвитку пам’яті дітей з порушеннями зору

Анотація: Школярі з порушеннями зору, як і будь-які інші діти, розвиваються, накопичують життєвий досвід,відповідно до своїх можливостей вони пристосовуються до життя, готуються до нього. Від батьків і педагогів залежить, наскільки активно і творчо вони зможуть брати участь в житті суспільства.

Однією з причин низької ефективності навчального процесу є низький рівень пам'яті школярів з порушеннями зору. Для сліпих і слабозорих дітей пам'ять має особливо важливе значення, так як велику кількість інформації їм доводиться зберігати в пам'яті. Діти з нормальним зором можуть досить легко заповнити відсутні або зниклі з пам'яті образиі уявлення, що зробити діям з порушеннями зору набагато складніше. Тому діти із зоровою патологією потребують особливої уваги. Порушення бінокулярного бачення, окорухових функцій ускладнює сприйняття ознак, властивостей, розташування предметів навколишнього простору. Знання дітей з косоокістю і амбліопією про предметний світ носять частковий, неповний і фрагментарний характер. У них спостерігається зниження здатності до інтегрування ознак, використання в сенсорно-перцептивному процесі умінь і навичок порівняння, аналізу, синтезу, класифікації. Крім того, у дітей з порушеннями зору слабше, ніж у дітей з нормальним зором, проявляється дія «закону краю», згідно з яким краще запам'ятовуються початок і кінець матеріалу. Слабозорі школярі найбільш продуктивно запам'ятовують початок матеріалу.

Тому для підвищення ефективності процесу навчання необхідно інтенсивно вести роботу над розвитком пам'яті. І не лише на уроках корекційного спрямування.


Имя файла: Efectyvni-vpravy-dla-rosvytku-pamyati
Размер файла: 205 kb
Скачать фаил
Позакласний захід. Засідання предметного гуртка «В...
Нагодуємо зимуючих пташок
 

Коментарі (0)

There are no comments posted here yet

Залишити свій коментар

Posting comment as a guest.
0 Characters
Вложения (0 / 3)
Share Your Location

Редакція порталу «Учительський журнал он-лайн» може не поділяти точки зору автора та користувачів порталу, які висловлюються у формі коментарів до статей, повідомлень на форумі тощо. Автори публікацій відповідають за достовірність фактів, цитат, власних назв і т.п. Матеріали публікуються в авторському варіанті; ілюстрації, пунктуація і лексика авторські. Претензії не приймаються. Матеріали не рецензуються.

Premium Joomla Templates