Антоніми (3 клас)

​Анотація: У розмовній мові чи тексті ви часто чуєте або бачите антоніми, але не завжди їх помічаєте, тому що це звичайні слова, тільки з протилежним значенням по відношенню один до одного. Навіщо потрібні антоніми, для чого люди з багатим словниковим запасом часто застосовують їх у своїй промові?

Головне призначення антонімів — зробити мову більш зрозумілою та образною, вони допомагають найкращим чином донести до читачів чи слухачів думки і почуття автора.
Багато слів в українській мові знаходяться в якихось відносинах з іншими, і, якщо вони протилежні за змістом, то вміле розташування їх в одній фразі дозволяє максимально відтінити емоції автора.
Серед різноманітних видів вправ під час вивчення лексики важливе місце посідають вправи з антонімами, мета яких — збагатити словниковий запас учнів, виробити в них уміння яскраво і образно висловлювати свої думки. Крім того, виконуючи вправи з антонімами, школярі користуються такими логічними операціями, як порівняння, зіставлення, протиставлення, які сприяють розвиткові розумових здібностей дітей.


Имя файла: 5abe93f050c
Размер файла: 71 kb
Скачать фаил
Имя файла: 5abe9404
Размер файла: 4.7 mb
Скачать фаил
Види роботи над текстом на уроках читання Методичн...
З родини йде життя людини
 

Коментарі (0)

There are no comments posted here yet

Залишити свій коментар

Posting comment as a guest.
0 Characters
Вложения (0 / 3)
Share Your Location

Редакція порталу «Учительський журнал он-лайн» може не поділяти точки зору автора та користувачів порталу, які висловлюються у формі коментарів до статей, повідомлень на форумі тощо. Автори публікацій відповідають за достовірність фактів, цитат, власних назв і т.п. Матеріали публікуються в авторському варіанті; ілюстрації, пунктуація і лексика авторські. Претензії не приймаються. Матеріали не рецензуються.

Контакти

вул. Плеханівська, 66, оф. 11, м. Харків, 61001 
Адміністратор порталу:
Тел. : +38 (068) 375-46-34
Тел. : +38 (066) 820-40-65
Тел. : +38 (057) 731-96-33
(с 9.00 до 17.00 субота, 
неділя - вихідний
)

e-mail:  
Premium Joomla Templates