Гра-квест присвячений Дню партизанської слави

Анотація: В даній роботі представлена методична розробка гри-квесту на тему виховання патріотизму для учнів молодшої школи, яка проводиться учнями 7 класів з описом процесу підготовки та організації заходу, правилами гри, завданнями для всіх етапів проходження квесту, матеріалами, необхідними для проведення заходу. Використання цієї розробки заходу доцільне при здійсненні превентивної, просвітницької, тренінгової роботи з дітьми.

Гра-квест є інноваційною формою роботи з учнями. Це – цікавий і, водночас, ефективний спосіб засвоєння школярами необхідних знань, умінь та навичок. Інтерактивні вправи, виконання яких передбачає участь у квесті, стимулюють інтерес учнів, забезпечують активне долучення всіх учасників, згуртовують колектив учнів.
Мета гри-квесту «ТІЛЬКИ ТИМ ІСТОРІЯ НАЛЕЖИТЬ, ХТО ЗА НЕЇ БОРЕТЬСЯ Й ЖИВЕ» – привернення уваги молоді до історії рідного міста, виховання почуття патріотизму, любові до рідного краю, гідності за свій народ.
Проводячи гру за допомогою учнів старших класів, ми сприяємо тому, щоб учні відчули себе в ролі старших наставників для малюків, збільшили свої знання з історії рідного міста, розвивали свої організаторські та акторські здібності.
Квест – це пригоди. Кожна команда проходить ряд станцій – етапів, де Помічники (учні 6 класів, одягнені в військову форму) проводять з гравцями ігри, вікторини і дають творче завдання. Вони ж і оцінюють роботу і ставлять бали у маршрутному листі. Знайти місце, де буде проходити кожен етап, можна, тільки розгадавши підказку. Це додаткові пригоди та азарт для гравців.
                                                                 До початку:

Учням 7 класів заздалегідь окреслюється «станції»,на яких вони будуть зустрічати молодших школярів. Їх задача, знаючи специфіку своєї станції, підготувати образ (зовнішній вигляд), творчо, яскраво оформити свою станцію, тощо. Учні працюватимуть на станціях за принципом "Навчаючи Вчусь!"- вони є прикладом для малюків, а тому повинні знати все про предмет обговорення.

Завдання для класних керівників - організувати 2-3 учні, відпрацювати з ними дії на заданій станції, ознайомити з правилами гри.

Учні 1-4 класів готують візитну картку команди та привітання команд-суперників.

Завдання для класних керівників початкових класів - розподілити учнів так, щоб всі діти мали змогу взяти участь у виконанні завдань на станціях з розрахунку на те, що діятимуть 5 станцій, і на кожній станції – проводитимуться по три невеличкі гри.

Вчитель складає та узгоджує сценарій. Здійснює підбір завдань для роботи на станціях, контролює процес підготовки учасників квесту. Забезпечує заохочення для команд.

Правила гри

Для успішного руху команди вперед і подолання перешкод на окремих етапах дійте почергово і дотримуйтесь правил.

  • 1.Отримайте маршрутний лист. Розгадайте шифр і заповніть вільні клітинки відповідями. Таким чином ви дізнаєтесь, яким маршрутом будете пересуватися.
  • 2.Рушаючи в подорож, не забувайте про правила вихованості та почуття такту до своїх суперників. За виконані завдання отримуйте жетони .
  • 3.Застосовуйте при виконанні завдань всю вашу енергію та креативність! У вас все вийде, рухайтесь далі та перемагайте!
  • 4.На виконання кожного із завдань у вас до 10 хвилин. Не намагайтесь зекономити час – додаткових балів це не принесе, а от за перевищення ліміту часу бали знімаються.
  • 5.Відвідуйте станції суворо за порядком, написаним в вашому маршрутному листі.

  •                                                   ПОЧАТОК ГРИ-КВЕСТУ

Місце збору – подвір'я школи.

Місце проведення квесту - шкільний спортивний майданчик.

Етап І - "Візитна картка"

На майданчику шикуються команди. Кожна команда має свій колір, у кожного учасника кольорова кепка. Кожна команда має свій прапорець.

Ведучий проголошує вступне слово про те, що квест-гра «Тільки тим

історія належить, хто за неї бореться й живе» присвячений річниці визволення України

Гра починається з урочистого привітання команд учасників. Командипрезентують свою назву і гасло.

Етап ІІ - "На старт! Увага! Руш!"

Після привітання команди отримують маршрутні листи, де за допомогою шифру зашифровані назви станцій, якими будуть подорожувати класи. Діти розшифровують написи і готуються до початку подорожі.

Подається умовний сигнал і команди рушають в путь.

На кожній станції за виконані завдання діти отримуватимуть жетони у вигляді зірочки.

Опис етапів гри (для Помічників)

1. Станція«Без права на помилку»

Завдання для команд: дати відповіді на запитання вікторини.

Оцінювання: враховується правильність, аргументованість, чіткість відповіді (максимум 10 балів).

2.Станція«Солдатська пісня»

Завдання для команд: пригадати та заспівати (кілька строчок) якомога більшу кількість пісень воєнних років.

Оцінювання: Кількість пісень – кількість жетонів.

3. Станція «Ми за мир»

Завдання для команд: створити із запропонованих матеріалів агітплакат, що пропагує мирна планеті Земля, презентувати роботу.

Обладнання: ватмани, кольорові олівці, фломастери, кольоровий папір, клей, вирізки з журналів, ножиці.

Оцінювання: враховується оригінальність, переконливість, аргументованість роботи

4. Станція «Зрозумій мене»

Завдання для команд: показати невербально головних героїв війни з творів художньої літератури.

Обладнання: комп'ютер, проектор, картинки із зображенням

Оцінювання: кількість правильно відгаданих героїв – кількість балів.

  • 5.Станція «Розвідник»

Військово – спортивна естафета, яка включає в себе біг, метання в ціль, переноска постраждалого.

Обладнання: муляжі гранати,носилки, протигаз.

Оцінювання: Помічник фіксує в маршрутному листі час проходження естафети. Під час підведення загальних підсумків гри-квесту, судді переводять час проходження естафети командою у бали, прослідивши результати всіх команд від найгіршого до найкращого (сума балів обернено пропорційна до затраченого часу (максимум 12 балів).

Етап ІІІ - "Фінал"

Команди, що відвідали всі станції, а також учні,що працювали на станціях, повертаються до місця збору. Підраховують жетони.

  • Ведучий проголошує слово пропроцес квесту, оцінює активність і настрій учасників гри. Наголошує на тому, що гра не мала характеру змагання за перше місце,найголовнішим для всіх, було отримання нових знань та здійснення подорожі.

Помічники обирають найактивніші класи - це приз за активність.

Команда, що обрала найбільшу кількість жетонів - переможці квесту.

  • Команда, що підготувала найкращу "візитну картку"- приз глядацьких симпатій

Також можуть бути номінації "За креативність і неординарність",

"Веселим і кмітливим", "Найрозумнішим" та ін.

Свято закінчується колективним фото напам'ять .

Висновки

Проведення гри-квесту сприяло не тільки формуванню в учнів необхідних компетенцій, актуалізації наявних знань з теми Великої Вітчизняної війни, а й формуванню громадянина, інтелектуально-розвиненої, духовно і морально зрілої особистості.

Проведення заходу забезпечило створення сприятливих психологічних умов для ефективної взаємодії в групі, самопізнання учасників гри.

Проведення гри-квесту може стати традиційним щорічним заходом для навчального-закладу, адже учні завжди з нетерпінням чекають чергових захоплюючих пригод, під час яких вони мають можливість проявити свої знання, вміння та творчі здібності, виконати ряд цікавих завдань.


Тема: «Письмове віднімання трьохзначних чисел. Роз...
Проект "Органи чуттів" 1 клас
 

Коментарі (0)

There are no comments posted here yet

Залишити свій коментар

Posting comment as a guest.
0 Characters
Вложения (0 / 3)
Share Your Location

Редакція порталу «Учительський журнал он-лайн» може не поділяти точки зору автора та користувачів порталу, які висловлюються у формі коментарів до статей, повідомлень на форумі тощо. Автори публікацій відповідають за достовірність фактів, цитат, власних назв і т.п. Матеріали публікуються в авторському варіанті; ілюстрації, пунктуація і лексика авторські. Претензії не приймаються. Матеріали не рецензуються.

Premium Joomla Templates